Pobudzenie i orzeźwienie

Pobudzenie i orzeźwienie
herbata zielona

. Odzyskać wigor, jasność umysłu jak również też by zwyczajnie się od środka ogrzać. Herbata smakuje zarówno pita w samotności, do dobrej książki jak również jako urozmaicenie spotkań towarzyskich. Obecnie dzięki popularności naparu, jak również większym możliwościom nabywania dobrych gatunków rośnie zainteresowanie jak samo przekonanie- iż herbata faktycznie ożywia zmysły. Jak się okazuje nie tylko smaku i węchu ale również wzroku.
Oko smoka
Jeżeli koneser herbaty będzie miał odrobinę szczęścia trafi na herbatę zieloną, wytwarzaną w Chinach w dzielnicy Fuijan. Herbata produkowana jest w bardzo małej ilości, głównie ze względu na sposób zbierania listków. Wyłącznie młodych ze srebrnymi „tipsami”, które podczas procesu suszenia zawijają się w charakterystyczne pierścienie.
Ze względu na charakterystyczny kształt, listki nazywane są „okiem smoka”. Rzeczywiście po zaparzeniu listki rozwijają się powoli, tworząc złocisty napar. Jego właściwości to nie tylko orzeźwienie, usunięcie uczucia zmęczenia ale również i pobudzenie samego wzroku. W działaniu tej herbaty jest bezwzględnie mityczny pierwiastek.
Najlepszy smak
Każdy gatunek herbaty ma swój „ulubiony” sposób parzenia, dla odmiany herbata zielona jest to temperatura od 75 do 85 stopni i 3 minuty czasu od momentu zalania. Listki mogą być parzone kilka razy ale za każdym powinien być wydłużany czas, tak by napar nabrał pełni mocy.

No related posts.